Zoeken naar

Waarde leveren én groeien: Milou’s route via CFOLab

Van CFO bij CFOLab naar CFO bij bouwbedrijf Van Santvoort

Toen Milou Akkerman aan haar avontuur bij CFOLab begon, wist ze één ding zeker: ze wilde méér dan de traditionele accountancy. Geen standaard aanpak, geen vast stramien, maar een omgeving waarin ze haar brede interesses en energie kon inzetten voor ondernemers die echt iets wilden bouwen. “Ik wilde van toegevoegde waarde zijn aan de kant van de ondernemer en onderneming” vertelt ze. “Niet vooral vanuit het wettelijk kader opereren, maar bijdragen door te werken met ondernemers, in het verlengde van de strategische visie van een bedrijf.”

Met een scherp doel voor ogen – werken aan strategische financiële vraagstukken, liefst in het MKB – zette Milou heel bewust stappen in haar loopbaan. Haar keuze voor CFOLab was dan ook geen toeval. Dankzij een tip van een oud-studiegenoot kwam ze in contact met oprichters Ruud en Michiel, en al bij de kennismaking voelde het als een perfecte match. “Michiel vroeg me tijdens het sollicitatiegesprek waar ik uiteindelijk terecht wilde  komen. Ik zei: de bouw. Hij is dat nooit vergeten en koppelde me daarom precies aan zo’n type klant.”

Een vliegende start met ruimte om te groeien

Binnen negen maanden had Milou een breed en divers klantenportfolio opgebouwd. Van IT-dienstverlening tot vastgoedbeheer. Ze leerde veel door de verscheidenheid aan bedrijven en dat gaf haar een unieke kans om die opgedane kennis te combineren en toe te passen over verschillende sectoren heen. “Die variatie bevestigde alleen maar hoe belangrijk het voor me was om me niet te beperken tot één plek of sector.”

“Die variatie bevestigde alleen maar hoe belangrijk het voor me was om me niet te beperken tot één plek of sector.”

 

Maar het ging niet alleen om inhoudelijke groei. Bij CFOLab vond Milou ook een veilige omgeving om te leren, te experimenteren en fouten te maken. “Ruud en Michiel stonden altijd achter me. Ik wist: ik moet het zelf doen, maar er is altijd een vangnet. Daardoor kon ik echt comfortabel ervaring opdoen.”

Van controle naar impact

De overstap van de accountancy naar CFOLab betekende ook een mentaliteitsverandering. “Binnen de accountancy weet je precies welke behoefte je vervult en zijn je taken daardoor redelijk concreet. Je weet wat je wil opleveren. Bij CFOLab begin je vaak met een blanco agenda. Dan is de kunst: waar zit de échte behoefte en hoe pak ik dat aan?” Die vraag leidde Milou niet zelden naar inzichten en oplossingen die de organisatie weer een paar stappen vooruit hielpen. Milou: “Zo maak je écht verschil en ben je van toegevoegde waarde.  Je werkt naar de volgende fase van een organisatie toe. Dat is wezenlijk anders dan projectmatig werken.”

“In accountancy weet je precies wat je moet opleveren. Bij CFOLab begin je vaak met een blanco agenda. Dan is de kunst: waar zit de échte behoefte?”

Naast eigen ontwikkeling kreeg Milou ook de ruimte om CFOLab zelf mee vorm te geven. Zo hielp ze bij het opzetten van kennissessies voor collega’s en dacht ze actief mee over het profiel van nieuwe teamleden en het schaalbaar maken van het concept. “Learning by doing,” noemt ze het. Maar altijd in verbinding met het team: “Je staat er nooit alleen voor.”

Een bewuste stap vooruit

Na bijna vijf jaar bij CFOLab heeft Milou een stevige basis gelegd voor haar verdere carrière. De overstap naar Van Santvoort – een traject dat in volledige harmonie werd besproken en begeleid – is daar het bewijs van. “CFOLab heeft me geholpen om niet alleen op inhoud te groeien, maar ook ervaring op te doen in soft skills en daarin persoonlijk te ontwikkelen. Hoe breng je verandering op gang? Hoe vind en houd je de aansluiting met mensen? Ik heb geleerd dat verandering tijd nodig heeft.”

“CFOLab heeft me geholpen om niet alleen op inhoud te groeien, maar ook ervaring op te doen in soft skills en daarin persoonlijk te ontwikkelen. Hoe breng je verandering op gang? Hoe vind en houd je de aansluiting met mensen? Ik heb geleerd dat verandering tijd nodig heeft.”

Haar advies aan nieuwe collega’s is dan ook helder: “Geef jezelf minstens drie tot vier jaar bij CFOLab. Zie het niet als een periode om bij verschillende bedrijven te proeven, maar doe bewust verschillende ervaringen op en leer daarvan. Vaak zijn de eerste 100 dagen op een nieuwe plek oncomfortabel, maar daarna komt de ruimte om echt impact te maken.”

Meer dan een tussenstation

Wat Milou betreft is CFOLab geen tijdelijke halte, maar een plek waar je jezelf opnieuw kunt uitvinden. “Zonder CFOLab had ik niet gestaan waar ik nu sta. Ik dacht dat ik wist waar ik heen wilde en deze periode heeft mij zeker een concreter beeld gegeven met daarbij de relevante ervaring.”